Satış Sözleşmesi

#Evac# Ön Bilgi Formu

 

1.SATICI:

Ünvanı

: Evac.com.tr

Adresi

: Yenikent Mah. Balıkyolu Cad.453 Sok. No:72 Esenyurt İstanbul

Telefon

  444 31 42

E-Posta Adresi

: destek@evac.com.tr

Web Site adresi

www.evac.com.tr

 

2.SÖZLEŞME KONUSU MAL YA DA HİZMETİN TEMEL ÖZELLİKLERİ :

#URUN_LISTESI#

 

Kargo Ücreti

: #KARGO_BEDELI#

Peşin Satış Tutarı

: #SIPARIS_PESIN#

Ödeme şekli

: #ODEME_SEKLI#

Satış Tutarı

: #SIPARIS_BEDELI#

#FARK_ETIKETI#

#FARK_BEDELI#

Teslimat Adresi

: #TESLIMAT_ADRESI#

Teslim Edilecek Kişi

: #TESLIM_EDILEN#

Fatura Adresi

: #FATURA_ADRESI#

 

3.VAATLERİN GEÇERLİLİK SÜRESİ: Listelenen ve siteden ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir.

4.ÖDEME ŞEKLİ: Ödemeler; Kredi Kartı, Eft/Havale, ile yapılabilmektedir.

5.TESLİMAT VE İFA: Ürünün teslimi alıcının talep ettiği adreste kendisine yapılır. Alıcı, kendisinden başka birine ve de kendi adresinden başka bir adrese teslimat yapılmasını isterse, bu talebi doğrultusunda teslimat yapılır. Teslimat masrafları Alıcıya aittir. Satıcı, web sitesinde, ilan ettiği rakamın üzerinde alışveriş yapanların teslimat ücretinin kendisince karşılanacağını beyan etmişse, teslimat masrafı Satıcıya aittir. Teslimat tutarı 2. Maddede belirtilmiştir. Teslimat; mal bedelinin Satıcının hesabına geçmesinden sonra mümkün olan en kısa sürede yapılır. Satıcı, yasal süre olan 30 gün içerisinde ürünü alıcıya teslimini sağlamak zorundadır. Bu süre içinde yazılı bildirimle ek 10 (on) günlük süre uzatım hakkını saklı tutar. (Uygulamada teslim süresi ortalama 3-4 iş günü olmaktadır. Ancak yasal süre olan 30 gün içerisinde teslimi taahhüt edilmektedir.)

6.CAYMA HAKKININ KULLANIMI: Alıcı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 (yedi) gün içinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin cayma hakkını kullanabilir. Ancak bu durumda iade edilecek ürünün hiçbir şekilde son kullanıcıya satışını engelleyecek durumların söz konusu olmaması gerekmektedir. Cayma hakkının kullanılması için aynı süre içinde Satıcıya faks, e-posta veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün 8. maddede belirtilen Ürünlerden olmaması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, Cayma hakkına ilişkin ihbarın ulaşmasını takip eden 10 (on) gün içinde ürün bedeli Alıcıya iade edilir ve 20 (yirmi) günlük süre içinde Ürün iade alınır. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen Ürünün teslimat bedeli Satıcı tarafından karşılanır.

7.CAYMA HAKKININ KULLANILAMAYACAĞI HALLER: Niteliği itibariyle iade edilemeyecek mallar, Alıcı’nın özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ve niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünlerde, Alıcı cayma hakkını kullanamaz.

8.İLETİŞİM ÜCRETLERİ: Her nevi iletişim bedeli Alıcıya aittir.

9.TALEP VE ŞİKÂYETLERİN İLETİLMESİ: Alıcı, her türlü talep ve şikâyetlerini Satıcının 1.maddede belirtilen iletişim adreslerine yapabilir.

Alıcı, 4882 S. K. ile değişik 4077 S.K.’un M. 9/A, f.2 ve Mes. Söz. Yön. 5. ve 6. maddeleri gereğince Ön Bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini kabul, taahhüt ve beyan eder.